Як обрати суміші для облицювання

Сьогодні існує багато рішень для ремонтних робіт та облицювання зокрема.
Але чи завжди пропозиція відповідає вимогам, та чи знаєте ви про потенційні ризики застосування неякісних сумішей для облицювання?

Річ у тім, що після нанесення клею для плитки, мікроструктура цементу повільно випускає воду до певної залишкової вологості. Цей процес може зайняти кілька років. Тому є природно, що такий безперервний процес усадки так чи інакше призведе до відшарування плитки. Це не може не засмучувати, і вимагає нового підходу до вирішення проблеми.
Давайте визначимо, які основні характеристики повинні мати суміші для облицювання.

1. Еластичність. Особливо для облицювання основ, які підлягають деформації.
2. Волого- термостійкість. Ці властивості вкрай важливі при облицюванні основ, які постійно перебувають під впливом води чи температури (наприклад, басейни, сауни, підлога з підігрвом).
3. Стійксть до атмосферних впливів. Для таких основ, як, наприклад, цоколі, тераси, балкони, експлуатовані покрівлі та ін.
4. Стійкість до старіння та механічних впливів.
5. Висока адгезія до будь-яких основ (навіть глазурованих або пофарбованих).
6. Можливість виконання робіт в умовах плитка по плитці (адже дуже часто облицювання виконується по глазурованих поверхнях, без видалення старої плитки.

суміші для облицювання
Фото: http://ceresit.ua/

Важко підібрати якісні суміші, які водночас будуть відвідати усім вимогам. ТМ Ceresit випустила кілька сумішей для облицювання, які вигідно відрізняються серед інших пропозицій.

Це – суміші СМ16, СМ17 та СМ 117.
Їхня особливість у тому, що вони збагачені мікроволокнами новітньої технології Fibre Force, що заснована на використанніі в клеї для плитки мікроволокон, завдяки яким забезпечується посилена міцність та еластичність матеріалу. Мікроволокна в складі клею для плитки створюють армовану зону, яка формує надійне зчеплення з плиткою і зберігає полімерну матрицю складу в довгостроковій перспективі.
Нова технологія структурує суміші розчину шляхом утворення тривимірної матриці з волокон (волокна усередині розчину утворюють систему, що зміцнює, армує його тривимірну структуру). Саме тому сіміші ТМ Ceresit мають усі необхідні властивості для якісного та правильного облицювання.

Завдяки використанню технології Fibre Force Суміш СМ 117 є еластичною, а міцність її зчеплення > 1,0 Мпа. Завдяки новому рішенню з використанням мікроволокон ефект міцності та стійкості досягається навіть при найскладніших та критичних зовнішніх умовах. СМ 117 Flex підходить для облаштування цоколів, балконів і терас. Її без проблем можна використовувати для робіт з основами, які постійно перебувають під впливом температури (підлога з підігрівом, камін). До того ж суміш ефективна для плит будь-якого розміру.

суміші для облицювання
Фото: http://ceresit.ua/

СМ 17 Super Flexible. З основних її переваг: високоеластичність, водо- та морозостійкість.
Вона призначена для облицювання поверхонь з підвищеною щільністю (бетон, природний камінь, шифер та ін).
Суміш Ceresit CM 17 так само ефективна для:

  • виконання облицювання басейнів і резервуарів;
  • облицювання поверхонь, у тому числі і глазурованих, без видалення старої плитки (тобто плитка по плитці);
  • облицювання основ, схильних до постійних атмосферних впливів (цоколі, тераси, балкони, експлуатовані покрівлі та ін.);
  • облицювання підлог, що підігріваються;
  • облицювання поверхонь, пофарбованих олійними фарбами (за умови їх високої адгезії до основи);
  • приклеювання декоративних плит з пінополістиролу, поліуретану, керамічного профільного каменю, що імітує цеглу;
  • облицювання камінів і печей, поверхні яких не нагріваються вище +80 ° C.
суміші для облицювання
Фото: http://ceresit.ua/

Суміш Ceresit CM 16 Easyflex має міцність зчеплення > 0,8 Мпа, що більш ніж достатньо для основ, які піддаються механічним та атмосферним впливам.
CM 16 Easyflex можна використовувати для облицювання цоколів, балконів, терас, басейну, саун, сироварень, ванної кімнати, кухні тощо.

Ceresit надає можливість випробувати якість оновлених сумішей. Заповніть форму на сайті та отримайте безкоштовний тестовий мішок суміші СМ117.

Пам’ятайте про важливість якісних матеріалів для довговічного результату. А перед початком робіт з облицювання, обов’язково беріть до уваги 1) потенційні умови експлуатації основи 2) можливість маханічного впливу 3) важливість довговічності. Відповідно до цього обирайте суміші та інші супровідні матеріали.