Центр культури та мистецтва Jinghe New City

Zaha Hadid Architects спроектували Центр культури та мистецтва Jinghe New City

Нове місто Цзінхе розвивається як науково-технологічний центр на північ від Сіаня в китайській провінції Шеньсі. Завдяки підтримці нових науково-дослідних інститутів і керуючись екологічними міркуваннями, місто стає центром розвитку промисловості, що зосереджується на новій енергії та матеріалах, штучному інтелекті та аерокосмічній галузі.

Jinghe New City
Зображення та амінування : ATCHAIN

Культурно-мистецький центр нового міста Цзінхе, що повторює звивисті долини, прорізані річкою Цзінхе крізь гори та ландшафти провінції Шеньсі, розташований у районі науково-технічних інновацій у затоці Цзінхе.
Дизайн центру переплітається з існуючим генеральним планом міста, щоб з’єднати нову мультимедійну бібліотеку на північ від проспекту Цзінхе з новим театром мистецтв, багатофункціональними залами, студіями та виставковими галереями на півдні через внутрішні дворики, сади та доріжки, які охоплюють вісім смуг руху внизу проспекту.

Jinghe New City
Зображення та амінування : ATCHAIN

Завдяки пологим пандусам, які створюють ворота до районної мережі підвищених громадських доріжок, центр перетинає місто, з’єднуючи комерційні та житлові райони з парками та річкою на півдні, водночас залучаючи мешканців міста до центру будівлі. Та забезпечують прямий доступу до запланованої станції метро.
Організований у вигляді ряду плавних об’ємів, шарів і поверхонь, що з’єднуються з внутрішніми дворами та ландшафтами, дизайн визначає послідовність внутрішніх і зовнішніх культурних і рекреаційних просторів для своєї спільноти.

Jinghe New City
Зображення та амінування : ATCHAIN

Тераси мультимедійної бібліотеки виходять на її атріум на всю висоту з розсіюючими мансардними вікнами, щоб забезпечити різноманітні зони публічного читання для індивідуальних і колективних досліджень. Бібліотека об’єднає друковані видання разом із захоплюючими технологіями віртуальної реальності, які розширюють межі навчання та збагачують обмін знаннями.
Розташований на південній стороні проспекту, театр мистецтв вміщує 450 осіб і може бути адаптований для багатьох видів заходів. Багатофункціональний зал, студії та галереї розташовані навколо театру для спільного використання громадських зон, призначених для покращення доступності.

Jinghe New City
Зображення та амінування : ATCHAIN

Аналіз сонячного випромінювання та адаптоване планування території оптимізують використання центру природної вентиляції та денного світла в м’якому помірному кліматі Нового міста Цзінхе. Включаючи фотоелектричні панелі для виробництва електроенергії на місці разом із збором дощової води, будівництво центру буде надавати пріоритет місцевим виробника будівельних матеріалів із високим вмістом вторинної переробки, щоб отримати 3-зіркову сертифікацію в китайській програмі зеленого будівництва.

Архітектор : Zaha Hadid Architects (ZHA)
Розташування : провінція Шеньсі, Китай
Директор ZHA : Патрік Шумахер
Архітектор проекту ZHA : Нань Цзян
Команда проекту ZHA : Сансін Чжао, Lianyuan Ye, Shaofei Zhang, Qiyue Li, Shuchen Dong, Yuan Feng, Congyue Wang, Yuling Ma, Yanran Lu
Зображення та амінування : ATCHAIN

Джерело